Wyśnione życie – recenzja książki

Akcja książki Wyśnione życie autorstwa Cynthii Swanson odbywa się w Denver. Bohaterką jest Kitty Miller, która nie jest zwykłą kobietą. Co prawda przekroczyła już 30. rok życia, ale wciąż czuje się młoda i ma wiele marzeń. Kitty czuje się dumna, że może prowadzić własną księgarnię, nad którą bardzo ciężko pracowała i daje jej to ogromną satysfakcję. Prowadzi ją ze swoją przyjaciółką – Friedą. Obie kobiety doskonale się ze sobą rozumieją, dlatego współpraca między nimi układa się naprawdę dobrze. Kitty jest z tego powodu bardzo zadowolona, ponieważ nie ma nad sobą szefa i nikomu nie musi się tłumaczyć ze swoich wyborów. Jest to kobieta silna oraz niezależna, dlatego też ta praca jest dla niej stworzona.

Senne wizje

Kiedyś w życiu Kitty pojawił się mężczyzna o imieniu Kevin, jednak ich drogi z czasem się rozeszły. Co za tym idzie kobieta w miłości nie czuje się spełniona. Pojawiają się w jej życiu dziwne sny, w których występuje Katharyn Andersson z mężem Larsem. Tworzą oni zgraną rodzinę, bardzo się kochają, mają wspaniałe życie, ale Kitty tylko o tym śni. Jest to dla niej bardzo dziwne doświadczenie, dlatego zaczyna się tym troszeczkę niepokoić, czy aby na pewno jest z nią wszystko w porządku? Kitty zawsze marzyła o takim życiu, a teraz może je przeżywać, jedynie w swoim śnie, co jest dla niej powodem do smutku, co odbija się na jej świecie rzeczywistym. Kitty we śnie przemienia się w Katharyn, jednak nie jest do końca przekonana, czy może pozostać tą kobietą na zawsze, czy też jej sny w końcu się skończą i pozostanie jej życie w świecie rzeczywistym. Powieść jest pełna zagadek, dlatego czytelnicy od razu ją pokochali. Najważniejsze jest to, że z każdą kolejną stroną można odpowiadać sobie na różnorakie pytania, dlatego warto się na pewno wgłębić w to dzieło.

Przenikające się światy

Realne życie Kitty nie wygląda już tak różowo jak kiedyś miało to miejsce. Kobieta popełnia wiele błędów, jest rozdrażniona i zupełnie nie wie, które życie jest dla niej ważniejsze. W zdecydowanej większości momentów woli być ona Katharyn, ale jednocześnie wie, że przez to trudno jej będzie wrócić do życia jako Kitty. Co zrobi kobieta i jak zakończą się jej losy? Czy Frieda jej pomoże, czy też nie będzie w stanie? Książka przedstawia świat w którym:

  • życie ze snu może być ważniejsze od życia realnego.
  • ludzie mają ukryte marzenia, które mogą zawładnąć ich życiem.

Jak widać warto więc uważać na to, o czym się konkretnie marzy, ponieważ lepiej swoje marzenia wcielać w życie niż tylko o nich myśleć. Książka na pewno daje do myślenia, dlatego tak wiele osób zdecydowało się po nią sięgnąć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *