Co daje wypełnianie kwasem hialuronowym?


Kwas hialuronowy jest substancją, która występuje w ludzkim organizmie naturalnie. Najwięcej jest go w skórze, jednak wraz z upływem czasu ubywa go coraz więcej, co objawia się powstawaniem zmarszczek i bruzd. Dzięki medycynie estetycznej możliwe jest uzupełnienie tych ubytków.
W gabinecie kosmetycznym można dostać dwa rodzaje kwasu hialuronowego. Może on być usieciowany i nieusieciowany. Kwas hialuronowy nieusieciowany stosuje się do nawilżenia skóry i utrzymuje się on w tkance nawet do miesiąca. Wstrzykuje się go przy pomocy cienkiej i krótkiej igły, jako nakłucia punktowe.
Kwas hialuronowy usieciowany ma za zadanie wypełnić ubytki znajdujące się w skórze. Czas jego przebywania w skórze zależy przede wszystkim od stopnia jego usieciowania, a także od skóry samego pacjenta. Efekt utrzymuje się od sześciu miesięcy do półtora roku.
Wypełnianie kwasem hialuronowym zmarszczek nie jest zabiegiem szczególnie skomplikowanym, ani niebezpiecznym dla organizmu. Zawsze jednak zaleca się, aby przed przystąpieniem do niego, przeprowadzić wywiad medyczny z osobą, która poddaje się zabiegowi.
Wypełnianie kwasem hialuronowym rozpoczyna się od nałożenia preparatu ze znieczuleniem. Jest to najczęściej substancja w postaci kremu albo, jeśli zabiegowi poddawany jest klient z niskim progiem bólu, stosuje się środek znieczulający taki, jak podaje stomatolog.
Kiedy znieczulenie zaczyna działać kosmetyczka wstrzykuje w głąb naskórka, w miejsce ze zmarszczkami, preparat z kwasem hialuronowym. Ma on postać żelu, bardzo elastycznego, krystalicznego i plastycznego
Kwas ten wstrzykuje się za pomocą igły albo mikrokaniuli, czyli specjalnej igły, z tępym zakończeniem, która tylko ślizga się po tkance. Dzięki temu uniknąć można siniaków, krwiaków, a także popękanych naczyń krwionośnych.
Wypełnianie kwasem hialuronowym podaje się na kilka sposobów. Po pierwsze liniowo, wzdłuż linii zmarszczek, jako depozyt, który wypełnia zapadnięta tkankę, albo jako nici hialuronowe, które napinają i liftingują skórę.

Zobacz koniecznie: izabelacytrowska.pl