Remont łazienki lepiej zlecić fachowcom


Każdy z nas marzy o posiadaniu pięknego mieszkania, w którym to nie może zabraknąć praktycznej oraz funkcjonalnej podczas użytkowania łazienki. Niemniej wykończenia wnętrz nie należą do łatwych czynności, zatem nie posiadając odpowiednich umiejętności warto skorzystać z usług doświadczonego fachowca.

Gruntowny remont łazienki spędza sen z powiek niejednego właściciela mieszkania. Wśród wielu istotnych czynności, które to trzeba wykonać podczas wykonywania generalnego remontu tego pomieszczenia jest położenie płytek. Przed podjęciem się tego zadania warto zawsze
zapoznać się z najważniejszymi zasadami układania płytek łazienkowych.
hydroizolacja łazienki

Zatem od czego rozpocząć położenie płytek w łazience na podłodze? Otóż najważniejsze jest posiadanie dobrej koncepcji. Aby wykończenie łazienki było niezwykle eleganckie, należy zawsze precyzyjnie zgrać układ płytek z kształtem pomieszczenia oraz rozmieszczeniem poszczególnych urządzeń znajdujących się w łazience.

Kładzenie płytek należy zawsze rozpocząć od rogu, bowiem dzięki temu można osiągnąć w pełni zadowalający efekt końcowy. Jak powszechnie wiadomo krawędź podłogi czy też danej ściany wygląda zawsze najlepiej, gdy jest na niej położona fugą oraz pełna płytka. Co prawda nie zawsze się to udaje, ale podczas zakładania płytek warto postarać się o to, aby w rogach nie widniały wąskie skrawki płytek. Warto zawsze przesunąć płytki o pół szerokości, bowiem wówczas na krawędzi wypadnie znacznie szerszy kawałek.

Podczas układania płytek w łazience czasem warto jest w celu osiągnięcia lepszego efektu końcowego zmodyfikować wymiary łazienki. W tym celu warto wyrównać ścianę grubą zaprawą czy też pogrubić ją przy użyciu płyt gipsowo-kartonowych. Wykonanie tej czynności w wielu przypadkach pozwala bowiem na pięknie oraz równomierne rozplanowanie płytek ściennych.

Gdy zależy nam na tym, aby glazura łazienkowa kończyła się pod sufitem pełnymi płytkami, to wówczas warto zdecydować się na sufit podwieszany.

Fajnym oraz sprawdzonym pomysłem jest także układanie płytek na podłodze na przykład w karo. Sposobów na efektywne ułożenie płytek w łazience jest wiele, ale nie posiadając umiejętności w tym zakresie, warto zawsze skorzystać z usług fachowca.

Zobacz polecane: Usługi Remontowe Poznań.